| Floor | Floor Deck |
|---|---|
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
| Trademark | YB |
| Brick Wall | 1.2m Height |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Use | Warehouse |
|---|---|
| Secondary Frame | Hot Dipped Galvanized Purlin |
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Product Type | Warehouse |
| Main Steel Frame | H Steel,Z Or C Purlin |
| Trademark | YB |
|---|---|
| Floor | Floor Deck |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Name | Light Steel Frame Construction |
|---|---|
| Door | Sliding Doors, Rolling Shutter Doors |
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Column And Beam | H Steel |
| Aesthetics | Modern / Contemporary |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
|---|---|
| Trademark | YB |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Brick Wall | 1.2m Height |
| Dimensions | Customers' Requirement |
|---|---|
| Floor | Floor Deck |
| Brick Wall | 1.2m Height |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
|---|---|
| Floor | Floor Deck |
| Trademark | YB |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Main Frame | Q355 Q235 |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy Window |
| Door: | Sliding Door, Rolling Door |
| Wall & Roof | Sandwich Panel; Color Steel Sheet |
| Secondary Structure: | Purlin; Brace, Knee Brace Etc |
| Name | Prefabricated Container House |
|---|---|
| Hvac System | Air Conditioner/Heater |
| Storey | Two Layer |
| Wall & Roof | Sandwich Panel; Color Steel Sheet;Glass Curtain Wall |
| Secondary Structure | Purlin; Brace, Knee Brace Etc |
| Load Capacity | Depends On The Size And Design |
|---|---|
| Door Type | Rolling Door |
| Column And Beam | Welded H-section |
| Color | Customized |
| Tie Beam | Round Pipe Or Square Tube |