| Surface Treatment | Painted Or Galvanized |
|---|---|
| Product Resistance | Corrosion Resistant |
| Building | Prefabricated Steel Structure |
| Install | Support Installation |
| Structure | Steel Structure |
| Span | 5m To 30m |
|---|---|
| Material | High-quality Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Door | Steel Door |
|---|---|
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Material | Steel |
| Member | Steel Column |
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Origin | China |
| Fire Protection System | Optional |
| Wall | Steel Sheet |
| Wall | Steel Sheet |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Origin | China |
| Features | Prefab Steel Structure, Large Span, Multi-Floor |
|---|---|
| Application | Steel Workshop, Steel Structure Platform, Structural Roofing, Frame Part |
| Columns & Beams | H-Section Steel |
| Transport Package | Standard Export Package Or Customer′s Requirement |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Snow Load Capacity | Customized |
|---|---|
| Door | Steel Door |
| Member | Steel Column |
| Material | Steel |
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Structure Type | Light Style |
|---|---|
| Seismic | 9 Points |
| Design Style | Industrial |
| Life Time | 50 Years |
| Fireresistance | Fire Retardant Materials Used |
| Structure Type | Light Style |
|---|---|
| Design Style | Industrial |
| Fireresistance | Fire Retardant Materials Used |
| Shot Blasting Level | SA 2.5 |
| Seismic | 9 Points |
| Trademark | YB |
|---|---|
| Floor | Floor Deck |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Welding Standard | AWS D1.1 |