| Zinc Coating | 75-600 Gram |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Material | High-quality Steel |
|---|---|
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
| Warranty Period | 50 Years |
| Span | 5m To 30m |
| আকার | কাস্টমাইজড |
|---|---|
| শক্তি | শক্তিশালী |
| প্রাচীর এবং ছাদ | কাচের উলের স্যান্ডউইচ প্যানেল |
| পেইন্টিং | ফায়ারপ্রুফ পেইন্টিং |
| ব্যবহার | শিল্প |
| সুবিধা | সহজ এবং দ্রুত ইনস্টল |
|---|---|
| প্রধান ফ্রেম Q355 Q235 | Q355 Q235 |
| প্রাচীর ও ছাদ | Sandwich Panel; স্যান্ডউইচ প্যানেল; Color Steel Sheet রঙ ইস্পাত শীট |
| গৌণ কাঠামো : | পুর্লিন; ব্রেস, হাঁটু ব্রেস ইত্যাদি |
| প্যাকেজিং বিবরণ | রফতানি স্ট্যান্ডার্ড প্যাকিং |
| Purlins | C/Z Section Steel |
|---|---|
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Span | 5m To 30m |
| Material | High-quality Steel |
| Warranty Period | 50 Years |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Door | Steel Door |
|---|---|
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Material | Steel |
| Snow Load Capacity | Customized |
| Member | Steel Column |
| Material | Steel |
|---|---|
| Member | Steel Column |
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Door | Steel Door |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Fire Protection System | Optional |
| Wall | Steel Sheet |