| Zinc Coating | 75-600 Gram |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Material | High-quality Steel |
|---|---|
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
| Warranty Period | 50 Years |
| Span | 5m To 30m |
| Taille | Personnalisé |
|---|---|
| Force | Fort |
| Mur et toit | Panneau sandwich en laine de verre |
| Peinture | Peinture ignifugée |
| Utilisation | Industriel |
| Avantage | Installation facile et rapide |
|---|---|
| Cadre principal Q355 ou Q235 | Q355 Q235 |
| Murs et toits | Panneau sandwich; tôle d'acier de couleur |
| Structure secondaire | Les pièces de rechange sont utilisées pour les pièces de rechange. |
| Détails d'emballage | Emballage standard exporté |
| Purlins | C/Z Section Steel |
|---|---|
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Span | 5m To 30m |
| Material | High-quality Steel |
| Warranty Period | 50 Years |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Door | Steel Door |
|---|---|
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Material | Steel |
| Snow Load Capacity | Customized |
| Member | Steel Column |
| Material | Steel |
|---|---|
| Member | Steel Column |
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Door | Steel Door |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Fire Protection System | Optional |
| Wall | Steel Sheet |