| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
|---|---|
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Door | Steel Door |
| Member | Steel Column |
| Material | Steel |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Marque déposée | YB |
|---|---|
| Sol | Plate-forme de plancher |
| Portée de travail | Conception, fabrication, installation |
| Dimensions | Exigence des clients |
| Norme de soudure | AWS D1.1 |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Standard | CE Certification |
|---|---|
| Snow Load | Up To 1.5kN/m2 |
| Structural Warranty | 50 Years |
| Product Features | Low Cost; Quick Installation; Recyclable |
| Earthquake Resistance | Grade 7 |
| Nom | Entrepôts pour bâtiments métalliques |
|---|---|
| Matériau | acier |
| Isolation | Disponible |
| Durabilité | élevé |
| Panne | acier galvanisé à section C |
| Nom | Construction de structures en acier |
|---|---|
| Production | Terminé pour le support direct de l'installation |
| Niveau de dynamitage | SA 2.5 |
| Couleur | Optionnel |
| Installation | Conseils aux ingénieurs |
| Installation Time | Short |
|---|---|
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Design Options | Flexible |
| Thermalinsulation | Good |
| Construction | Steel Frame |
| Span | 5m To 30m |
|---|---|
| Material | High-quality Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
|---|---|
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Material | High-quality Steel |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
| Warranty Period | 50 Years |