| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
|---|---|
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Door | Steel Door |
| Member | Steel Column |
| Material | Steel |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| ट्रेडमार्क | वाई बी |
|---|---|
| ज़मीन | फर्श डेक |
| कामकाजी गुंजाइश | डिजाइन, निर्माण, स्थापना |
| DIMENSIONS | ग्राहकों की आवश्यकता |
| वेल्डिंग मानक | AWS D1.1 |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Standard | CE Certification |
|---|---|
| Snow Load | Up To 1.5kN/m2 |
| Structural Warranty | 50 Years |
| Product Features | Low Cost; Quick Installation; Recyclable |
| Earthquake Resistance | Grade 7 |
| नाम | धातु निर्माण भंडारण शेड |
|---|---|
| सामग्री | इस्पात |
| इन्सुलेशन | उपलब्ध |
| सहनशीलता | उच्च |
| पिरलिन | जस्ती सी सेक्शन स्टील |
| नाम | इस्पात फ्रेम संरचना निर्माण |
|---|---|
| उत्पादन | प्रत्यक्ष स्थापना समर्थन के लिए समाप्त |
| शॉट ब्लास्टिंग स्तर | SA 2.5 |
| रंग | वैकल्पिक |
| इंस्टालेशन | इंजीनियरों का मार्गदर्शन |
| Installation Time | Short |
|---|---|
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Design Options | Flexible |
| Thermalinsulation | Good |
| Construction | Steel Frame |
| Span | 5m To 30m |
|---|---|
| Material | High-quality Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
|---|---|
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Material | High-quality Steel |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
| Warranty Period | 50 Years |