| Purlins | C/Z Section Steel |
|---|---|
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Span | 5m To 30m |
| Material | High-quality Steel |
| Warranty Period | 50 Years |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Fire Protection System | Optional |
| Wall | Steel Sheet |
| Material | Steel |
|---|---|
| Member | Steel Column |
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Door | Steel Door |
| Door | Steel Door |
|---|---|
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Material | Steel |
| Snow Load Capacity | Customized |
| Member | Steel Column |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
|---|---|
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
| Origin | China |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
|---|---|
| Door | Steel Door |
| Snow Load Capacity | Customized |
| Member | Steel Column |
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Snow Load Capacity | Customized |
|---|---|
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Member | Steel Column |
| Wall Panel | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Material | Steel |
| Wall | Steel Sheet |
|---|---|
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
|---|---|
| Floor | Floor Deck |
| Trademark | YB |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Dimensions | Customers' Requirement |