| Welding Standard | AWS D1.1 |
|---|---|
| Trademark | YB |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Brick Wall | 1.2m Height |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
|---|---|
| Floor | Floor Deck |
| Trademark | YB |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Dimensions | Customers' Requirement |
|---|---|
| Floor | Floor Deck |
| Brick Wall | 1.2m Height |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Working Scope | Design,Fabrication, Installation |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Trademark | YB |
| Floor | Floor Deck |
| Dimensions | Customers' Requirement |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Name | Prefab Steel Frame House |
|---|---|
| Material | Steel |
| Wall | Glass Wool Sandwich Panel |
| Feature | PU Sandwich Panel Production Line |
| Installation | Easy And Fast |
| Name | Modern Pre Engineered Buildings |
|---|---|
| Roof Cladding | Steel Color Sheet, Sandwich Panel |
| Material | Steel |
| Wall | Sandwich Panel,Single Steel Sheet |
| Steel Types | Q235, Q345, And Other Low-alloy High-strength Steels. |
| Name | Prefab Warehouse Building Steel Structure |
|---|---|
| Main Frame | Q355 Q235 |
| Window | Aluminum Alloy Window |
| Door | Sliding Door, Rolling Door |
| Secondary Structure | Purlin; Brace, Knee Brace Etc |
| Material | High-quality Steel |
|---|---|
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
| Warranty Period | 50 Years |
| Span | 5m To 30m |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |