| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Fire Protection System | Optional |
| Wall | Steel Sheet |
| Purlins | C/Z Section Steel |
|---|---|
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Span | 5m To 30m |
| Material | High-quality Steel |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
|---|---|
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Warranty Period | 50 Years |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
| Kapasitas muatan | Tergantung pada ukuran dan desainnya |
|---|---|
| Jenis pintu | Pintu bergulir |
| Kolom dan balok | H-Bagian yang dilas |
| Warna | Disesuaikan |
| Ikat Balok | Pipa Bulat Atau Tabung Persegi |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Bahan | baja |
|---|---|
| Bahan Atap | Lembaran baja galvanis |
| Jenis bingkai | Kerangka portal atau rangka atap baja |
| Jenis dinding | Panel sandwich |
| Warna | Opsional |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
|---|---|
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
| Origin | China |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Purlins | C/Z Section Steel |
| Span | 5m To 30m |
| Material | High-quality Steel |
| Warranty Period | 50 Years |
| Nama | Gudang Rangka Baja |
|---|---|
| Gaya desain | Industri |
| Aplikasi | Gudang, Pabrik, Bengkel, Pabrik |
| Ukuran | Disesuaikan |
| Warna | Persyaratan pelanggan |
| Door | Steel Door |
|---|---|
| Material | Steel |
| Member | Steel Column |
| Raw Steel Material | Q235B, Q355B |
| Snow Load Capacity | Customized |