| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| কাঠামোর ধরণ | উচ্চ শক্তি ইস্পাত কাঠামো ফ্রেম |
|---|---|
| রঙ | গ্রাহকের অনুরোধ |
| ফ্রেম | ইস্পাত কাঠামো |
| পরিদর্শন | কর্মশালা ভিজিট এবং মান চেক গ্রহণযোগ্য |
| নকশা | বিনামূল্যে স্থাপত্য নকশা সঙ্গে কাস্টম |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| প্রধান ফ্রেম | Q355 Q235 |
|---|---|
| উইন্ডো | পিভিসি, অ্যালুমিনিয়াম উইন্ডোজ |
| দরজা : | স্লাইডিং দরজা, ঘূর্ণায়মান দরজা |
| প্রাচীর ও ছাদ | Sandwich Panel; স্যান্ডউইচ প্যানেল; Color Steel Sheet রঙ ইস্পাত শীট |
| গৌণ কাঠামো : | পুর্লিন; ব্রেস, হাঁটু ব্রেস ইত্যাদি |
| নাম | ধাতব বিল্ডিং স্টোরেজ শেড |
|---|---|
| উপাদান | ইস্পাত |
| নিরোধক | উপলব্ধ |
| স্থায়িত্ব | উচ্চ |
| পুর্লিন | গ্যালভানাইজড সি বিভাগ ইস্পাত |