| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| 구조 유형 | 고강도 강철 구조 프레임 |
|---|---|
| 색상 | 고객의 요구 |
| 액자 | 강철 구조 |
| 방문 | 워크숍 방문 및 품질 점검 허용 |
| 설계 | 무료 건축 디자인으로 사용자 정의 |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| 메인 프레임 | Q355 Q235 |
|---|---|
| 창문 | PVC, 알루미늄 창문 |
| 문 | 미닫이문, 롤링도어 |
| 벽 및 지붕 | Sandwich Panel; 샌드위치 패널; Color Steel Sheet 컬러강판 |
| 2 차 구조 : | 도리; 버팀대, 무릎 버팀대 등 |
| 이름 | 금속 건물 저장 창고 |
|---|---|
| 재료 | 강철 |
| 단열재 | 사용 가능 |
| 내구성 | 높은 |
| 도리 | 아연 도금 C 섹션 강 |