| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| Tipo di struttura | Struttura in acciaio ad alta resistenza |
|---|---|
| Colore | Richiesta del cliente |
| Telaio | Struttura in acciaio |
| Visita | Visita in officina e controllo qualità accettabili |
| Design | Personalizzazione con disegno architettonico libero |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Struttura principale | Q355 Q235 |
|---|---|
| Finestra | Finestre in PVC e alluminio |
| Porta | porta scorrevole, porta rotante |
| Parete e tetto | Pannello sandwich; lamiera in acciaio colorato |
| Struttura secondaria | Perni; braccia, braccia per il ginocchio ecc. |
| Nome | Capannoni metallici per deposito |
|---|---|
| Materiale | acciaio |
| Isolamento | Disponibile |
| Durabilità | alto |
| Purlin | acciaio galvanizzato a sezione C |