| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| Structuurtype | Hoge sterkte stalen structuur frame |
|---|---|
| Kleur | Verzoek van de cliënt |
| Kader | Staalstructuur |
| Bezoek | Workshopbezoek en kwaliteitscontrole acceptabel |
| Ontwerp | Gepersonaliseerd met gratis architectonisch ontwerp |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Hoofdkader | Q355 Q235 |
|---|---|
| Venster | PVC, aluminium ramen |
| De deur | schuifdeur, roldeur |
| Wand en dak | Sandwich Panel; kleur staalplaat |
| Secundaire structuur | Verzorging van de knie |
| Naam | Metalen opslaghuizen |
|---|---|
| Materiaal | staal |
| Isolatie | Beschikbaar |
| Duurzaamheid | hoog |
| Purlin | gegalvaniseerd staal met C-sectie |