| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| Tipo de estrutura | Estrutura de aço de alta resistência |
|---|---|
| Cores | Pedido do cliente |
| Quadro | Estrutura de aço |
| Visita | Visita ao workshop e controlo de qualidade aceitável |
| Projeto | Custom com Free Design Arquitetônico |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Quadro principal | Q355 Q235 |
|---|---|
| Janela | PVC, janelas de alumínio |
| Portão | Porta deslizante, porta rolante |
| Parede e teto | Painel de sanduíche; chapa de aço colorida |
| Estrutura secundária | Purificação; aparelhos, aparelhos para joelhos, etc. |
| Nome | Armazéns de armazenagem de edifícios metálicos |
|---|---|
| Materiais | aço |
| Isolamento | Disponível |
| Durabilidade | alto |
| Purlin | aço galvanizado de secção C |