| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| ประเภทโครงสร้าง | โครงโครงสร้างเหล็กที่มีความแข็งแรงสูง |
|---|---|
| สี | คำขอของลูกค้า |
| กรอบ | โครงสร้างเหล็ก |
| การเยี่ยมชม | การเยี่ยมชมการประชุมเชิงปฏิบัติการและการตรวจสอบคุณภาพที่ยอมรับได้ |
| ออกแบบ | กำหนดเองพร้อมการออกแบบสถาปัตยกรรมฟรี |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| เฟรมหลัก | คิว355 คิว235 |
|---|---|
| หน้าต่าง | PVC กระจกอลูมิเนียม |
| ประตู | ประตูบานเลื่อน, ประตูม้วน |
| ผนังและหลังคา | Sandwich Panel; แผงแซนวิช; Color Steel Sheet เหล็กแผ่นสี |
| โครงสร้างทุติยภูมิ: | แป; รั้งรั้งเข่า ฯลฯ |
| ชื่อ | โรงเก็บอาคารโลหะ |
|---|---|
| วัสดุ | เหล็ก |
| ฉนวน | มีอยู่ |
| ความทน | สูง |
| แป | Galvanized C Section Steel |