| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| Type de structure | Cadre de structure en acier à haute résistance |
|---|---|
| Couleur | Demande du client |
| Cadre | Structure en acier |
| Visite | Visite d'atelier et contrôle qualité acceptable |
| Conception | Personnalisé avec conception architecturale libre |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Cadre principal | Q355 Q235 |
|---|---|
| Vue de la fenêtre | Vitres en PVC et en aluminium |
| La porte | porte coulissante, porte roulante |
| Murs et toits | Panneau sandwich; tôle d'acier de couleur |
| Structure secondaire | Les pièces de rechange sont utilisées pour les pièces de rechange. |
| Nom | Entrepôts pour bâtiments métalliques |
|---|---|
| Matériau | acier |
| Isolation | Disponible |
| Durabilité | élevé |
| Panne | acier galvanisé à section C |