| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| 構造タイプ | 高強度鋼筋構造枠 |
|---|---|
| 色 | 顧客からの要求 |
| フレーム | 鋼構造 |
| 訪問 | ワークショップ訪問と品質チェックは許容範囲内です |
| デザイン | 建築設計の自由とカスタム |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| 本体 | Q355 Q235 |
|---|---|
| 窓 | PVC,アルミの窓 |
| ドア | スライドドア,ローリングドア |
| 壁と屋根 | サンドウィッチパネル 色の鋼板 |
| 副次構造 | パルリン ブラシ 膝ブラシ など |
| 名前 | 金属製物置小屋 |
|---|---|
| 材質 | 鋼鉄 |
| 絶縁 | 入手可能 |
| 耐久性 | 高い |
| パーリン | 鋼鉄のC段を電化した |