| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| संरचना प्रकार | उच्च शक्ति स्टील संरचना फ्रेम |
|---|---|
| रंग | ग्राहक का अनुरोध |
| चौखटा | इस्पात संरचना |
| विज़िट | कार्यशाला यात्रा और गुणवत्ता की जाँच स्वीकार्य है |
| डिज़ाइन | मुफ्त वास्तुशिल्प डिजाइन के साथ कस्टम |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| मुख्य फ्रेम | Q355 Q235 |
|---|---|
| खिड़की | पीवीसी, एल्यूमीनियम खिड़कियां |
| दरवाजा : | स्लाइडिंग दरवाज़ा, रोलिंग दरवाज़ा |
| दीवार और छत | सैंडविच पैनल; रंगीन स्टील शीट |
| माध्यमिक संरचना : | प्योरलिन; ब्रेस, घुटने का ब्रेस आदि |
| नाम | धातु निर्माण भंडारण शेड |
|---|---|
| सामग्री | इस्पात |
| इन्सुलेशन | उपलब्ध |
| सहनशीलता | उच्च |
| पिरलिन | जस्ती सी सेक्शन स्टील |