| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| نوع ساختار | قاب ساختار فولادی با استحکام بالا |
|---|---|
| رنگ | درخواست مشتری |
| قاب | ساخت و ساز فولادی |
| بازدید | بازدید از کارگاه و بررسی کیفیت قابل قبول |
| طراحی | سفارشی با طراحی معماری رایگان |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| قاب اصلی | Q355 Q235 |
|---|---|
| پنجره | پنجره های PVC، آلومینیوم |
| درب | درب کشویی، درب چرخدار |
| دیوار و سقف | Sandwich Panel; ساندویچ پانل؛ Color Steel Sheet ورق فولادی رنگی |
| ساختار ثانویه | پورلین ؛ بریس ، بریس زانو و غیره |
| نام | ریخته گری ساختمان فلزی |
|---|---|
| مادی | فولاد |
| عایق | موجود |
| دوام | عالی |
| پره | فولاد بخش C گالوانیزه |