| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| نوع الهيكل | إطار هيكل الفولاذ عالي القوة |
|---|---|
| لون | طلب العميل |
| إطار | هيكل الصلب |
| الزيارة | زيارة ورشة العمل والتحقق من الجودة مقبولة |
| تصميم | مخصص مع التصميم المعماري المجاني |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| الإطار الرئيسي | س355 س235 |
|---|---|
| نافذة او شباك | PVC، النوافذ من الألومنيوم |
| باب | باب جرار، باب المتداول |
| الجدار والسقف | Sandwich Panel; لوحة ساندويتش. Color Steel Sheet صفائح الفولاذ الملونة |
| الهيكل الثانوي : | بورلين الدعامة ، دعامة الركبة وما إلى ذلك |
| اسم | حظائر تخزين بناء المعادن |
|---|---|
| مادة | فُولاَذ |
| العزل | متاح |
| متانة | عالي |
| بورلين | القسم C المجلفن C الصلب |