| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| Tipo de estructura | Cuadro de estructura de acero de alta resistencia |
|---|---|
| El color | Solicitud del cliente |
| Marco | Estructura de acero |
| Visita | Visita al taller y control de calidad aceptable |
| Diseño | Personalizado con diseño arquitectónico libre |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Marco principal | No se incluyen en la lista. |
|---|---|
| Ventana | Ventanas de PVC y aluminio |
| Puerta | Puerta corredera, puerta rodante |
| Pared y techo | Panel de sándwich; hoja de acero de color |
| Estructura secundaria | Las partes de las piezas de las piezas de las piezas de las piezas de las piezas de las piezas de la |
| Nombre | Casas de almacenamiento de edificios metálicos |
|---|---|
| Material | acero |
| Aislamiento | Disponible |
| Durabilidad | muy alto |
| Correa | Acero galvanizado de sección C |