| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| Loại cấu trúc | Khung cấu trúc thép cường độ cao |
|---|---|
| Màu sắc | Yêu cầu của khách hàng |
| Khung | Cấu trúc thép |
| VIÊN VIÊN | Hội thảo đến thăm và kiểm tra chất lượng được chấp nhận |
| Thiết kế | Tùy chỉnh với thiết kế kiến trúc miễn phí |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| khung chính | Q355 Q235 |
|---|---|
| Cửa sổ | PVC, cửa sổ nhôm |
| Cửa | cửa trượt, cửa cuốn |
| Tường & Mái nhà | Sandwich Panel; Bảng điều khiển bánh sandwich; Color Steel Sheet Tấm thép mà |
| Cấu trúc thứ cấp : | Purlin; Nẹp, nẹp đầu gối, v.v. |
| Tên | Kho lưu trữ xây dựng kim loại |
|---|---|
| Vật liệu | Thép |
| Cách nhiệt | Có sẵn |
| Độ bền | Cao |
| Purlin | thép c mạ kẽm |