| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Roofing | Corrugated Color Steel Sheet |
| Cladding | PU/Rock Wool/Fiberglass/EPS |
| Weight | Lightweight Compared To Concrete Structures |
| Carbon Structural Steel | Q355B,Q235B |
| Solar Panel Type | Grade A Polycrystalline |
|---|---|
| Wall And Roof | Steel Cladding Sheet,Sandwich Panel |
| Structure Type | Portal Frame |
| Colour | According To Customer Requirements |
| Structure | Prefabricated |
| Yapı tipi | Yüksek mukavemetli çelik yapı çerçevesi |
|---|---|
| Renk | Müşterinin İsteği |
| Çerçeve | Çelik yapı |
| Ziyaret | Atölye ziyareti ve kalite kontrolü kabul edilebilir |
| Tasarım | Ücretsiz mimari tasarımla özel |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
| Wall | Steel Sheet |
| Fire Protection System | Optional |
|---|---|
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Origin | China |
| Wall | Steel Sheet |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Usage | Storage, Workshop, Factory, Logistics |
|---|---|
| Span | 5m To 30m |
| Design Load | Wind, Snow, Seismic |
| Warranty Period | 50 Years |
| Material | High-quality Steel |
| Columns And Beam | H Section Column&Beam |
|---|---|
| Origin | China |
| Doors | Rolling Door Or Sliding Door |
| Fire Protection System | Optional |
| Sandwich Panel Thickness | Between 50-200mm |
| Thermalinsulation | Good |
|---|---|
| Installation Time | Short |
| Design Options | Flexible |
| Installation | Engineer Guidance On Site |
| Advantage | Easy & Fast Install |
| Ana çerçeve | Q355 Q235 |
|---|---|
| Pencere | PVC, Alüminyum Pencereler |
| Kapı | sürgülü kapı, haddeleme kapı |
| Duvar ve Çatı | Sandwich Panel; Sandviç paneli; Color Steel Sheet Renkli Çelik Sac |
| İkincil Yapı : | Purlin; Brace, dizlik vb. |
| İsim | Metal bina depolama kulübeleri |
|---|---|
| Malzeme | çelik |
| Yalıtım | Mevcut |
| Dayanıklılık | Yüksek |
| Purlin | galvanizli c kesit çeliği |